lis

103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 Listopada 1

Za sprawą tegorocznego projektu Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo pn. Polska droga ku morzu w ostatnim czasie na naszej stronie internetowej i fanpage na Facebooku dość często przewijało się nazwisko Józefa Klebby – działacza niepodległościowego z Kosakowa.

W dniu dzisiejszym, kiedy Polacy świętują 103. rocznicę odzyskania niepodległości, raz jeszcze wspomnijmy tę wyjątkową postać, pod pomnikiem której 11 listopada (począwszy od roku 2003) przedstawiciele lokalnych władz, stowarzyszeń i instytucji składają wiązanki kwiatów.

Zachęcamy do zapoznania się z biografią Józefa Klebby, zaprezentowaną na planszach wystawowych zamieszczonych na stronie projektu: Polska droga ku morzu (kosakowo.eu) .

Tablica Klebba 1

czwartek, 11 lis 2021 o 08:00. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.