Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

Kochani Mali Czytelnicy‼️

Dzisiaj mijają dokładnie 3 tygodnie od chwili gdy dla Waszego (i naszego) bezpieczeństwa zostaliśmy zmuszeni do zamknięcia drzwi biblioteki. Od 3 tygodni nie słyszymy Waszych śmiechów i radosnego szczebiotu. TO STRASZNE!!! :( Tęsknimy za Wami, zwłaszcza za wspólnymi, sobotnimi spotkaniami w Klubie Małego Czytelnika :(

Dzisiaj jest nam szczególnie smutno, bo w dniu pięknego święta – Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci nie możemy być razem z Wami… Nie możemy pochwalić się nowymi książeczkami, które już na Was czekają. A wiecie, że one jeszcze pachną farbą drukarską i pragną, aby je po raz pierwszy otworzyć?…
Niestety, podstępna zła choroba, o której na pewno mówili Wam Rodzice nie pozwala, abyśmy mogli podzielić się z Wami tymi nowościami.

Ale mamy pomysł jak możecie się z nami połączyć i przesłać nam chociaż odrobinę Waszego dziecięcego uśmiechu :) Proponujemy, abyście narysowali coś wspaniałego, o czym czytaliście w swojej ukochanej książce. Poproście Rodziców, aby zrobili zdjęcie obrazka i zamieścili wraz z Waszym imieniem w komentarzu pod postem funpage biblioteki (https://www.facebook.com/Biblioteka-Publiczna-Gminy-Kosakowo-im-Augustyna-Necla-196790670447834/) dotyczącym dzisiejszego święta. Z Waszych prac przygotujemy małą, wirtualną wystawę. A najciekawsze prace, na które czekamy do 15 kwietnia br., nagrodzimy upominkami.

Zachęcamy do wspólnego świętowania tego pięknego dnia! :)

CIEKAWOSTKA

Plakat Ibby 2020 9.10.2019 Copy 2 727x1024 1

Obchodzony w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony przez IBBY, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców.

Co roku inna sekcja IBBY jest gospodarzem tego dnia i przygotowuje list do dzieci całego świata oraz plakat. Polska była gospodarzem w 1980 roku: motto „Książka moim oknem na świat” wymyślił Wojciech Żukrowski, plakat zaprojektował Jerzy Czerniawski.

W tym roku gospodarzem jest Słowenia.

List pt. „Głód słów” napisał Peter Svetina, a plakat zaprojektował Damijan Stepančič.

List do dzieci znajdziecie tutaj: http://www.ibby.pl/wp-conte…/uploads/…/03/mdkdd2020_list.pdf

Ściskamy Was mocno :)

czwartek, 2 kwi 2020 o 10:36. Kategorie: Klub Małego Czytelnika, Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.