W sobotnie przedpołudnie 12 września rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań dla dzieci w ramach Klubu Małego Czytelnika. Wszyscy klubowicze otrzymali karty uczestnictwa, w które będą wklejać naklejki z kolejnych zajęć. Podobnie jak w latach ubiegłych – kto zbierze najwięcej naklejek, ten na koniec roku szkolnego otrzyma nagrodę :-)

Sprawy organizacyjne zajęły sporą część spotkania (zwłaszcza z uwagi na bardzo liczną ilość chętnych, których trzeba było podzielić na dwie grupy), ale z uwagi na to, że Klub Małego Czytelnika to przede wszystkim książka nie mogło zabraknąć czytania :-) Pani Ania zaprezentowała dzieciom opowiadanie M. Strękowskiej-Zaręba pt. „Czarna wrona” a następnie porozmawialiśmy sobie na temat tego co robić gdy się zgubimy.

Ponadto dzieci dostały „zadanie domowe”: karteczki z pustymi polami, w które rodzice mają wpisać swoje numery telefonów (w razie awarii) a dzieci pokolorować obrazek oraz rozwiązać labirynt (doprowadzić zagubione zwierzątka do ich rodziców).

Zdjęcia ze spotkania

Natomiast zajęcia, które odbyły się dwa dni temu (26 września) były jednym z takich niezwykłych spotkań, na które my jako Biblioteka zapraszamy gości specjalnych. Tym razem odwiedził nas Pan Tomasz Pawłowski – pracownik Spółki PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście. Cóż to było za spotkanie… :-) Pan Tomasz niezwykle ciekawie opowiadał dzieciom o pociągach, o pracy kolejarza, prezentował strój a także niezbędny sprzęt pracownika kolei (kasownik, gwizdek, chorągiewkę itp.), przeczytał dzieciom opowiadanie „O smutnej ciuchci, która już jest wesoła”, przeprowadził quiz z nagrodami oraz rozdał wszystkim „kolejarskie” gadżeciki-upominki. Na zakończenie nie obeszło się oczywiście bez wspólnego zdjęcia :-) Znaleźli się także chętni na fotografie indywidualne (względnie rodzinne) z wypożyczonym na tę okoliczność odpowiednim nakryciu głowy:-)

Było super! Raz jeszcze składamy podziękowania Panu Tomaszowi Pawłowskiemu za przyjęcie zaproszenia do naszej Biblioteki :-)

Zdjęcia ze spotkania

poniedziałek, 28 wrz 2015 o 15:06. Kategorie: Galeria, Klub Małego Czytelnika. Możesz jedynie użyć trackbacka.