5 lis 2009- archiwa

lis

Gmina Kosakowo na Szlaku Cysterskim

Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

Szlak Cysterski został utworzony w latach 90. XX wieku. Jest to szlak turystyczny śladami „szarych mnichów”, obejmujący kraje, w których cystersi mieli swoje klasztory. Rozpoczyna się w Portugalii i biegnie przez Hiszpanię, Francję, Niemcy i Polskę. Zadaniem Szlaku jest przybliżenie turystom miejsc i obiektów związanych z zakonem cystersów oraz ich roli w rozwoju gospodarczym i kulturalnym Europy. Cel nadrzędny Szlaku to połączenie krajów i narodów dzisiejszej Europy w dążeniu do poznania wspólnych korzeni. Polski odcinek Szlaku Cysterskiego składa się z czterech etapów: małopolskiego, śląskiego, wielkopolskiego oraz pomorskiego.

Inicjatorem umieszczenia gminy Kosakowo na Szlaku Cysterskim jest Pan Tadeusz Krzysztof – skarbnica wiedzy o historii naszej gminy. Czytaj dalej »