11 mar 2010- archiwa

• W pierwszej połowie lutego zakończyliśmy rekrutację chętnych do udziału w warsztatach zorganizowanych w ramach regionalnego programu „Równać Szanse” 2009. Przypomnijmy, że były dwa rodzaje warsztatów do wyboru: elektroniczne oraz etnograficzno – fotograficzne (historyczne).

W piątek 12 lutego o godzinie 18.00 w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie organizacyjne dla wszystkich uczestników projektu. Na spotkaniu przedstawiono osoby, które poprowadzą poszczególne zajęcia. Ponadto młodzież zapoznała się z ogólną misją programu „Równać Szanse”, z celem, metodami oraz spodziewanymi efektami projektu „Kosakowo – historia i przyszłość”. Omówiono działania w ramach poszczególnych warsztatów oraz przekazano młodzieży propozycje harmonogramów zajęć. Poza tym młodzież, która zapisała się na warsztaty elektroniczne podzieliła się na grupy, natomiast z grupą historyczną omówiono tematy przyszłych wywiadów.