14 sty 2011- archiwa

sty

Akademia Orange dla bibliotek

Autor: dyrektor   Kategorie: Projekty, Wydarzenia

Biblioteka informuje, że z dotacji w kwocie 1515,46 zł, którą otrzymała w programie „Akademia Orange dla bibliotek”, pokryła całoroczny abonament za Internet oraz zorganizowała kurs komputerowy dla dorosłych. Dodatkowo połowę kosztów związanych z prowadzeniem zajęć Biblioteka pokryła z własnego budżetu, ponieważ utworzyliśmy dwie grupy, a nie jedną jak planowaliśmy. Podział był jednak konieczny ze względu na to, iż poziom zaawansowania umiejętności pracy z komputerem wśród uczestników był bardzo zróżnicowany. Udział w zajęciach wzięło ośmioro stałych uczestników plus kilka osób uczestniczących w zajęciach nieregularnie (poszukujących odpowiedzi na konkretne nurtujące Ich „pytania komputerowe”).  Szkolenie przeprowadził Leszek Chojnicki, natomiast pomocą służyła również Dyrektor Biblioteki. Kursanci wyrazili chęć kontynuowania tego typu spotkań, tak więc Bibliotece nie pozostaje nic innego jak starać się o kolejne dotacje na walkę z wykluczeniem internetowym :-). Czytaj dalej »