28 kwi 2011- archiwa

kwi

OGÓLNOPOLSKI SEJMIK KRAJOZNAWCZY w naszej gminie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Sejmiku Krajoznawczym „Bernard Chrzanowski na kaszubskim brzegu”, który odbędzie się w sobotę 7 maja 2011 roku (szczegóły na plakacie obok). Nasza Biblioteka jest jednym ze współorganizatorów sejmiku.

Bernard Chrzanowski

Prawnik, działacz polityczny i oświatowy, entuzjasta spraw morskich, związany emocjonalnie z  Kaszubami  i Pomorzem. Od 1902 r. popularyzował wiedzę o ludziach i regionie pomorskim. W wolnej Polsce był Kuratorem Okręgu Szkolnego Poznańskiego i senatorem RP. Na kamieniu nagrobnym, na cmentarzu parafialnym w Gdyni Oksywiu  wyryto słowa:     „Poruszył wiatr od morza”.

kwi

Zapraszamy na Papieski Wieczór Poetycki

Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo zapraszają wszystkich na Papieski Wieczór Poetycki w czwartek 5 maja 2011 roku na godz. 17:00 do budynku biblioteki.

W programie występy poetów oraz uroczyste otwarcie ekspozycji medali, znaczków pocztowych oraz książek związanych z papieżem Janem Pawłem II z prywatnej kolekcji pana Wójta.