31 maj 2011- archiwa

Premiera Trochę Bardziej Becznej Burzy Szekspira

14 czerwca bieżącego roku o godzinie 19:00 w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbędzie się premiera Trochę Bardziej Becznej Burzy Szekspira w interpretacji Teatru Młodzieżowego Gminy Kosakowo. Burza Szekspira to kolejne po – m.in. Mistrzu i Małgorzacie Bułhakowa, Świętoszku Moliera oraz Chmurach Arystofanesa – arcydzieło literatury, które młodzi aktorzy z Kosakowa wzięli na swój warsztat. Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo w swojej interpretacji dzieła Szekspira sięgnął również i do lokalnych opowieści, legend i mitów związanych z nadmorskimi terenami dzisiejszego Rezerwatu Beka. W widowisku pojawiają się również aluzje do opowiadań Tadeusza Krzysztofa – stanowiące swoisty hołd Teatru dla dokonań kosakowskiego twórcy. Tak powstała Trochę Bardziej Beczna Burza, wielobarwna, wieloznaczna i zadziwiająca opowieść, w której przeplatają się na przemian: baśń z udziałem niezwykle realistycznych bohaterów, wyrafinowana komedia i farsa, a zarazem dramat o niewyczerpanej głębi. W widowisku zaprezentują się również soliści Chóru Młodzieżowego Gminy Kosakowo oraz nasza lokalna Sekcja Bębniarska.

Spektakl zobaczymy w reżyserii Karola Dettlaffa. Czytaj dalej »