2 gru 2011- archiwa

Z uwagi na to, że termin realizacji projektu Gmina Kosakowo – historie XX wieku zaprezentowane w formie albumu i strony internetowej został przełożony na połowę lutego 2012 r. postanowiliśmy wydłużyć czas trwania Konkursu na najciekawszy wywiad do 9 stycznia 2012 r..

Przypominamy, że:

temat wywiadu musi dotyczyć historii gminy Kosakowo w XX wieku, np.: dawnych obrzędów, wierzeń, zwyczajów, ciekawych historii znaczących rodzin, życia codziennego w czasie okupacji itd. Wybrane historie/wywiady zostaną wydane w formie albumu oraz opublikowane na stronie internetowej, która będzie jednym z efektów Projektu.

Zachęcamy do rozmowy z babciami, dziadkami lub rodzicami i dostarczenia pracy do biblioteki lub przysłania historii na adres mailowy biblioteka@kosakowo.pl wraz ze swoimi danymi.

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe!

W miniony czwartek, tj. 1 grudnia, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mostach wraz z opiekunkami – Lucyną Sorn i Aleksandrą Pająk – odwiedziły wystawę „Droga Remusa w obrazach”, która aktualnie gości w naszej Bibliotece. Na spotkanie z dziećmi zaprosiliśmy dwoje Artystów, biorących udział w plenerze malarskim, którego pokłosiem jest w/w wystawa – Teresę Szczodrowską oraz Macieja Tamkuna. Pan Maciej, jako komisarz artystyczny pleneru, opowiedział dzieciom o idei Koła Pasji Twórczych, spośród którego wywodzą się malarze uczestniczący w plenerach malarskich, których tematy są oparte na literaturze. Pani Teresa natomiast w niezwykły sposób – za pomocą obrazów – przedstawiła dzieciom całe życia Remusa, tytułowego bohatera powieści Aleksandra Majkowskiego.  Serdecznie dziękujemy!

„Droga Remusa w obrazach” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Wszystkich tych, którzy nie zdążyli jeszcze obejrzeć wystawy zachęcamy do odwiedzenia naszej Biblioteki.

Przypominamy, że obrazy zostają u nas do 12 grudnia. Czytaj dalej »