21 gru 2011- archiwa

gru

Wieczór Świąteczny

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

19 grudnia 2011 r. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się Wieczór Świąteczny, zorganizowany przez Referat ds. kultury, sportu, turystyki i rekreacji oraz naszą Bibliotekę. Najpierw zaprezentowały się najmłodsze dzieci przygotowane przez Teresę Czerwińską we współpracy z Hildegradą Skurczyńską – w wykonaniu Dębórskich Kwiatków obejrzeliśmy Jasełka Kaszubskie. Następnie wystąpili już nieco starsi artyści z naszej gminy: Zwinisława Stryczek (skrzypce), Sławina Stryczek (flet poprzeczny), Karolina Junak (fortepian); piosenki świąteczne oraz kolędy zaśpiewały: Natalia Szczygieł, Magdalena Mikulska, Karolina Mazur, a w części poetyckiej twórczością własną uraczyły nas z kolei: Edyta Kurtyka, Wiktoria Śliwińska, Marysia Mikulska, Lidia Mikulska. Czytaj dalej »