8 lis 2012- archiwa

lis

„Krwawy sztorm” Augustyna Necla w obrazach

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

Począwszy od dzisiaj w naszej bibliotece mogą Państwo obejrzeć wystawę obrazów powstałych podczas tegorocznego pleneru malarskiego zorganizowanego przez Bibliotekę w Bolszewie. Plener inspirowany był powieścią Augustyna Necla „Krwawy sztorm”, opowiadającej o czasach potopu szwedzkiego na Pomorzu.

Wystawa będzie czynna do 4 grudnia.

Z powyżej wspomnianą ekspozycją związana jest również książka pt.: „Obrazy kaszubskiego morza. W 110. rocznicę urodzin Augustyna Necla” pod red. Janiny Borchmann i Macieja Tamkuna, w której znajdują się między innymi referaty autorstwa mieszkańców gminy Kosakowo. Nasza biblioteka wsparła finansowo wydanie tejże publikacji. Zachęcamy do jej lektury!

Książkę można nabyć u nas na własność w kwocie 25 zł lub też ją wypożyczyć. Czytaj dalej »

lis

Spotkania grupy czytelniczej

Autor: dyrektor   Kategorie: Grupa czytelnicza

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji nad książką. Przypominamy, że od października zeszłego roku przy naszej bibliotece  działa grupa czytelnicza. Spotykamy się raz w miesiącu i rozprawiamy:-) nad wybraną pozycją książkową (zaproponowaną wcześniej przez jednego z członków naszego klubu).

Terminy najbliższych spotkań:

• 22 listopada godz. 18:00 (Dorota Masłowska, Kochanie, zabiłam nasze koty)
  • 20 grudnia godz. 18:00 (E.L. James, 50 twarzy Greya)
  • 24 stycznia godz. 18:00 (Jim Marrs, Oni rządzą światem)

ZAPRASZAMY!