14 paź 2014- archiwa

paź

Co słychać w Klubie Małego Czytelnika?

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Klub Małego Czytelnika

Klub Małego CzytelnikaNa drugim wrześniowym spotkaniu Klubu Małego Czytelnika, które miało miejsce 27.09.2014 r., dzieciaczki wysłuchały wierszyków – zagadek D. Strzemińskiej dotyczących zawodów. Podczas czytania mali słuchacze odgadywali poszczególne profesje. Ponadto klubowicze podzielili się z nami swoimi marzeniami i opowiedzieli, kim chcieliby zostać, gdy dorosną. Wśród maluchów znalazła się dziewczynka, która w przyszłości chciałaby zostać bibliotekarką :-).

Innym zadaniem przygotowanym przez Panią Malwinę, było rozpoznanie konkretnych zawodów na podstawie wylosowanej ilustracji – podpowiedzi, które potem każde dziecko przykleiło na czystej kartce papieru i narysowało obok skojarzenia związane z daną specjalnością. Ponadto maluchy wymieniały zawody, które kojarzą się im z przyniesionymi przez nas przedmiotami, takimi jak: stetoskop, koperta, śrubokręt, szczotka do włosów, czapka marynarza, but, gaśnica itp.