11 maj 2015- archiwa

Wernisaż Tadeusza Trockiego

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

SONY DSC

W minione czwartkowe popołudnie – 7 maja 2015 r. – w obecności Gości z Wejherowa, Gdyni oraz gminy Kosakowo w Bibliotece odbył się kolejny wernisaż malarski. Tym razem prace prezentuje Tadeusz Trocki, mieszkaniec Wejherowa.

Autor malarstwem zajmuje się od 30 lat. Swoje prace wykonuje w różnych technikach: olejnej, pasteli, akwareli, grafice. Głównym tematem Jego obrazów jest „marynistyka”, lecz nie stroni od innych tematów jak: pejzaż, martwa natura, kwiaty i inne. Sporadycznie zajmuje się także płaskorzeźbą. Pierwsza wystawa Jego obrazów odbyła się w 1988 r. w Gdyni w nieistniejącym już Domu Kultury Portowca „Gościniec” przy ul. Polskiej. Od tamtej pory  prezentował  swoją twórczość na ok. 50 wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce (Gdańsk, Elbląg, Warszawa, Jelenia Góra, Kudowa Zdrój i in.) oraz jednej w Czechach (Jićin).