22 wrz 2015- archiwa

wernisaż 026 (Kopiowanie)Nie zawiodła pogoda, nie zawiedli artyści – nic dziwnego, że nie zawiodła również atmosfera. W dniach 13-19 września br. odbył się Plener Malarsko-Rzeźbiarski Gmina Kosakowo Pędzlem i Dłutem Malowana. Warto odnotować, że ten drugi,  „rzeźbiarski” człon w nazwie naszych gminnych plenerów pojawił się po raz pierwszy: połączenie malarstwa i rzeźby w czasie jednego wydarzenia okazało się notabene strzałem w dziesiątkę. 12 malarzy oraz 5 rzeźbiarzy gościliśmy w Osadzie Wędrowca w Mechelinkach; jednym z uczestników był malarz z Ukrainy (Alexander Bobryshev), dzięki czemu Plener uzyskał status międzynarodowego. Tematykę prac zdominowały motywy regionalne.

Artyści podzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami również z najmłodszymi: w sobotnie przedpołudnie 19 września odbyły się bowiem specjalne warsztaty malarskie dla dzieci wyróżnionych w Konkursie Gmina Kosakowo pędzlem malowana. Z kolei po południu miał miejsce Wernisaż poplenerowy, na którym zaprezentowano dzieła powstałe w czasie Pleneru oraz prace dzieci.

Na wystawę prac zapraszamy od 1 do 31 października br. do budynku kosakowskiej Biblioteki. Czytaj dalej »