17 lis 2015- archiwa

lis

Spotkanie na temat Hymnu Narodowego

Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

SPOTKANIE Z CZESŁAWEM SKONKĄ (WYSTAWA PATRIOTYCZNA) (2)Przypominamy, iż przez cały miesiąc listopad w Kosakowskiej Bibliotece można zwiedzać patriotyczną wystawę pn. „Hymn Narodowy – wczoraj i dziś” (którą odwiedziła m.in. klasa III B z Kosakowskiego Gimnazjum, co zostało uwiecznione na zdjęciu obok).

Pośród eksponatów zaprezentowanych na wystawie znalazła się bandera handlowa, przekazana Bibliotece przez Panią Teresę Krzysztof (po zmarłym mężu Tadeuszu Krzysztofie).

Istotnym elementem całego przedsięwzięcia związanego z wystawą było spotkanie z niezwykłym człowiekiem, Prezesem Stowarzyszenia Tradycji „Mazurka Dąbrowskiego”  – Panem Czesławem Skonką, które odbyło się 12 listopada 2015 r. w Bibliotece. W programie wieczoru nie zabrakło oczywiście uroczystego odśpiewania Hymnu przy akompaniamencie dr. Karola Dettlaffa.

Fotorelacja ze spotkania: Czytaj dalej »