19 sty 2016- archiwa

sty

Ferie zimowe w gminie Kosakowo

kalendarz-ferii-zimowych-20161Jak co roku podczas ferii zimowych, które w woj. pomorskim będą odbywały się od 15 do 26 lutego, nie zabraknie atrakcji dla naszych młodych mieszkańców. Pociechy spodziewać się mogą bezpłatnych projekcji filmowych, przedstawień teatralnych i warsztatów odbywających się w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie. Tradycyjnie każda ze szkół gminnych przygotuje ofertę zajęć świetlicowo-sportowych. W tym roku poza prowadzonymi przez Bibliotekę oraz ZKP o. Dębogórze-Kosakowo warsztatami odbędą się również warsztaty prowadzone przez Kaszubski Regionalny Chór Morzanie.

Dzieci i młodzież ucząca się z gminy Kosakowo w ferie zimowe skorzysta z pływalni za połowę ceny. Po okazaniu legitymacji szkolnej wstęp tylko 6,50!

Zachęcamy wszystkie dzieci do skorzystania z bogatej oferty zajęć w okresie ferii zimowych.

17 i 24 lutego zapraszamy do naszej Biblioteki:-)

Szczegóły znajdują się na plakacie.

sty

Seminarium dla Małżeństw

Małżeństwa-716x393W mediach publicznych dominują informacje o kryzysie relacji małżeńskich we współczesnym świecie. W ramach Kampanii Społecznej „Tydzień Małżeństwa” pragniemy jednak pokazać… że jest inaczej! Z humorem, polotem i ciekawymi atrakcjami. Projekt Kampanii Społecznej „Tydzień Małżeństwa” jest częścią międzynarodowej inicjatywy. Pierwsze obchody Marriage Week miały miejsce w roku 1997 w Anglii. Dziś Marriage Week świętuje się już w 22 krajach, na 4 kontynentach, zawsze w tym samym terminie 7-14 lutego. Od 2015 r. – również w Polsce. Projekt ma na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie, edukowanie i zachęcanie małżeństw do poszukiwania rozwoju jako pary (czy korzystania z pomocy, kiedy pojawiają się trudności, które trudno im samodzielnie przezwyciężyć) oraz inspirowanie do twórczego spędzania wolnego czasu razem.

Z tej okazji zapraszamy wszystkie pary małżeńskie 12 lutego 2016 r. (piątek) o godz. 17.00 do Gminnego Domu Kultury na specjalny pokaz filmowy stanowiący humorystyczne seminarium dla małżeństw w ramach Kampanii Społecznej „Tydzień Małżeństw”. Wstęp wolny, ale uwaga: warto zabrać ze sobą ślubne zdjęcie (w jakim celu – szczegóły poniżej). W programie m.in.: Czytaj dalej »