25 kwi 2019- archiwa

Klub Miłośników Gier Planszowych

Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Miłośników Gier Planszowych

Dsc 0017 Kopiowanie 3

29 kwietnia 2019 r. w godz. 17:00-19:00 zapraszamy miłośników „planszówek” do wspólnej zabawy.

Będziemy grać i grać i… grać :-)

kwi

Zajęcia na temat symboli narodowych

Dsc 0080 Kopiowanie 1

Wczoraj, tj. 24 kwietnia, w godzinach przedpołudniowych w naszej Bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne na temat symboli narodowych, które poprowadził pan Artur Chomicz –edukator z Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Wzięły w nich udział dwie grupy dzieci, a wśród nich przedszkolaki z Przedszkola Montessori „Różowa Wieża” z Pogórza.

Na początek ciekawa lekcja historii plus pytania do dzieci, potem zadania/zabawy z wykorzystaniem gry edukacyjnej „Polak Mały”, która za pomocą puzzli zapoznaje z polskimi symbolami narodowymi: flagą, herbem i słowami hymnu, a na koniec… niespodzianka – prezenty dla wszystkich dzieci: flagi państwowe ufundowane przez Urząd Gminy Kosakowo, torby bawełniane z polskimi symbolami wykonanymi przy pomocy szablonów i farb do tkanin przez Radnego Gminy Michała Przysieckiego oraz opaski odblaskowe z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

W trakcie trwania drugich z kolei zajęć odwiedził nas gość specjalny w postaci Wójta Marcina Majek, z rąk którego dzieci odebrały podarunki.  Czytaj dalej »