2 maj 2019- archiwa

Dzień Flagi w Gminie Kosakowo

Img 1049 Copy

Mimo niesprzyjających warunków – przy silnym wietrze, ale z gorącymi sercami – grupa miłośników najmłodszego narodowego święta, jakim jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej, spotkała się w Mechelinkach, aby wspólnie go uczcić.

Wyjątkowy biało–czerwony spacer brzegiem morza zakończył się w Rewie w siedzibie Kosakowskiego Centrum Kultury piknikiem, w trakcie którego uczestnicy zostali ugoszczeni domowym ciastem oraz chlebem ze smalcem. Dzięki uprzejmości pana Michała Przysieckiego, radnego z Pogórza, można było wykonać pamiątkową torbę z patriotycznym motywem. Dodatkową atrakcją były upominki ufundowane przez: Wójta Gminy Kosakowo, IPN Oddział w Gdańsku, Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo, ZKP Oddział Dębogórze – Kosakowo oraz Kosakowskie Centrum Kultury.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, sołtys Rewy Jacek Hennig, radna Katarzyna Milanowska, sołtys Mechelinek Adam Kujawa oraz 13 Kosakowska Drużyna Harcerek „Chata” im. Krystyny Krahelskiej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom przemarszu i zapraszamy za rok! :)