2 paź 2019- archiwa

paź

11 seniorów ukończyło kurs komputerowy:)

Autor: dyrektor   Kategorie: Projekty

Dsc 0067 Kopiowanie

W naszej Bibliotece w okresie maj-wrzesień br. odbyło się 15 darmowych szkoleń komputerowych dla seniorów 65+ (w sumie 90 godzin),  w których wzięło udział 11 mieszkańców naszej gminy. Zajęcia odbyły się w ramach projektu Mew@, realizowanego przez Fundację Partycypacji Społecznej.

Cel Projektu to aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne.

Miło nam było Was gościć:)

Poniżej kilka zdjęć z pracowitych spotkań, sympatycznych chwil odpoczynku podczas przerw oraz z uroczystej kolacji podsumowującej projekt: Czytaj dalej »

paź

„Noc Bibliotek” już w najbliższą sobotę!

Baner 1 2 1Boule Et Bill Le Film 978789 590x368

Piąta edycja ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek 2019”, do której po raz kolejny włącza się Kosakowska Książnica, zbliża się wielkimi krokami.

Przypomnijmy, iż jest to akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury i w tym roku odbywa się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Już w najbliższą sobotę, tj. 5 października br., będzie nam miło gościć Was w progach naszej świątyni wiedzy ;)

PLAN WYDARZEŃ

• 17:00-20:00 – propozycje zabaw dla najmłodszych; w tym m.in.: film „Ptyś i Bill” w reż. A. Charlota i Francka Magniera (obok kadr z filmu), różnego rodzaju literackie łamigłówki i zagadki, a także zajęcia plastyczne
  • od 20:00 do północy (a może i dłużej?) – literacki escape room oraz gry i zabawy integracyjne dla młodzieży i dorosłych ( z książką w tle oczywiście!)

Zachęcamy do udziału!