13 sty 2020- archiwa

sty

Kosakowo dla Orkiestry

Dsc 0030 Kopiowanie 1

Po raz dwudziesty ósmy zabiło wielkie, solidarne serducho Polaków. Pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo również zagrali z tegoroczną kosakowską Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która wystartowała o godzinie 15 w Suchym Dworze w hali Jaworowego Klubu Sportowego.

Podczas imprezy zachęcałyśmy dzieci do wspólnej, kreatywnej zabawy w maleńkim królestwie kolorowych wycinanek.

Wchodząc do sali nie sposób było na nas nie trafić. Praktycznie każdy z Małych Uczestników imprezy przez moment trzymał nożyczki w ręku, a spod małych dłoni wyczarowane zostało wielkie, czerwone serduszko. W takim „serduszkowym” nastroju z całą pewnością było Wam miło przyłączyć się do konkurencji i pokazów organizowanych przy i na głównej scenie. Prawda? :) Czytaj dalej »

sty

Konkurs plastyczny „Zaślubiny Polski z Morzem”

Plakat Ver.2.2 Lr

Gminna Biblioteka  oraz Radny Michał Przysiecki z okazji 100. rocznicy powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z Bałtykiem ogłaszają konkurs plastyczny pt. Zaślubiny Polski z Morzem skierowany do uczniów Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Puckiego.

Interpretacja tematu jest dowolna.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie pracy wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową do 17 lutego 2020 r. do siedziby Biblioteki.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w budynku Biblioteki w dniu 21 lutego 2020 r. o godz. 17:00 przy okazji prelekcji pn. Zaślubiny z morzem początkiem miłości Polaków do morza. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa Polskie okręty pędzlem malowane. Miłość do morza zaklęta w pocztówkach 1920-2020 (ze zbiorów Marcina Mikiela i Sebastiana Dragi).

Partnerem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU :)

KARTA ZGŁOSZENIOWA