24 lut 2020- archiwa

lut

Nagrody w „zaślubinowym” konkursie zostały rozdane!

Dsc 0140

W miniony piątek (21 lutego br.) odbyło się kolejne wydarzenie w Gminie Kosakowo, wpisujące się w obchody 100-lecia zaślubin Polski z Bałtykiem, a mianowicie rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego Zaślubiny Polski z Morzem, skierowanego do uczniów Szkół Podstawowych, który nasza Biblioteka zorganizowała wspólnie z Radnym Gminy Kosakowo Michałem Przysieckim. Partnerem konkursu był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, który wspólnie z Wojskowym Biurem Historycznym ufundował nagrody i upominki dla wszystkich uczestników.

Na konkurs wpłynęły 53 prace. Jury w składzie: Ewa Narloch-Kerszka – przewodnicząca (artysta plastyk, grafik), Bożena Małgorzata Balcerowska (artysta malarz) i Zdzisław Kryger (pasjonat historii),  nie miało łatwego zadania, wybór zwycięzców był bardzo trudny, dlatego przyznano aż pięć wyróżnień!

Oto wyniki: Czytaj dalej »