28 lut 2020- archiwa

Zapraszamy na wernisaż Zdzisława Karbowiaka

Wernisaż Z.karbowiak

Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla ma przyjemność zaprosić na

wernisaż wystawy malarstwa Zdzisława Karbowiaka,

który odbędzie się 13 marca br. o godz. 17:00 w budynku biblioteki.

Pan Zdzisław to mieszkający w Rewie marynista, wieloletni Przyjaciel kosakowskiej książnicy.

Wstęp wolny. Ekspozycja będzie czynna do 14 kwietnia w godzinach pracy biblioteki.

Dzień Kobiet w Kosakowskiej Checzy

Dzień Kobiet W Kosakowskiej Checzy

W sobotę 7 marca br. w kosakowskiej Checzy świętować będziemy jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu roku – poświęcone najpiękniejszym istotom na naszej planecie.

Dlaczego warto się wybrać w tym dniu na Dzień Kobiet do Checzy? Nie zabraknie konkursów z niezwykle zabawnym przytupem, radosnego wspólnego śpiewania i sielankowej – jak zawsze w siedzibie naszego lokalnego oddziału ZKP – atmosfery.

Startujemy o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Zaprasza Wójt Gminy Kosakowo, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Dębogórze-Kosakowo oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo.

Reaktywacja Kosakowskiej Grupy Literackiej

Autor: dyrektor   Kategorie: Kosakowska Grupa Literacka

grupa literacka

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników poezji na spotkanie, które odbędzie się w  kosakowskiej bibliotece 12 marca (czwartek) br. o godzinie 17.00

Po blisko dwuletniej przerwie, spróbujemy wznowić zajęcia, na których będziemy m.in. czytać, analizować i interpretować wiersze wybranych poetów, jak również prezentować własne utwory literackie. Temat pierwszego spotkania brzmi: Fraszka – literacka igraszka?

Wstęp wolny. Prowadzenie zajęć: mgr filologii polskiej Edyta Kurtyka.