10 lis 2020- archiwa

Sensoraczki Maluja Stopami

Fajnie jest czasem zmienić format i zamiast na kartce A4 rozwinąć się artystycznie na brystolu. Fajnie też czasem nie używać tradycyjnej kredki ani pisaka, ani pędzla, a nawet ręki…:)

Pani Kasia Kubacka-Dziadak proponuje naszym małym „SensoRaczkom” malowanie stopami! :) Zabawa ta doskonale odwrażliwia i daje mnóstwo frajdy.

Możemy dodatkowo włączyć muzykę i uaktywnić słuch i bardziej podkręcić układ przedsionkowy odpowiedzialny za ruch i równowagę (uwaga! – dziecko może się ślizgać).

Po ukończeniu dzieła można pochlapać w misce z wodą lub w dwóch – z ciepłą i zimniejszą cieczą (odczuwanie temperatury jest zadaniem układu dotykowego – takie ćwiczenie dostarcza bodźców i odwrażliwia jednocześnie ). Czytaj dalej »

lis

Jeden, dwa, trzy… Udało się!

Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

Monalisa 4893660 640

Niewiele brakowało, a nie bylibyśmy w stanie podsumować naszego malarskiego mini-konkursu. Na szczęście udało się!

Jak zapewne pamiętacie, pod koniec września zaproponowaliśmy wszystkim spostrzegawczym i dociekliwym Czytelnikom wspólną zabawę związaną z uważnym obserwowaniem obrazów. Przez cały październik, przy wejściu do naszej Biblioteki pojawiały się prace plastyczne w cyklu „Galeria jednego obrazu”.

Zapamiętaliście ich autorów? Nadszedł czas na rozwiązanie konkursu. Zwycięzcą zostanie osoba, która na nasz adres e-mail: biblioteka@kosakowo.pl jako pierwsza wyśle wiadomość, w której prawidłowo wymieni minimum dwóch autorów prezentowanych obrazów.

Chociaż obecnie nie mamy możliwości wręczyć nagrody, z całą pewnością będzie czekała na zwycięzcę!:)