11 lis 2020- archiwa

lis

Józef Klebba – działacz niepodległościowy z Kosakowa

11 Listopada

Rada Gminy Kosakowo uchwałą nr VI/33/2003 z dnia 24 kwietnia 2003 r. wyraziła zgodę na wzniesienie w Kosakowie przy ulicy Żeromskiego 69 pomnika Józefa Klebby.

W miejscu tym co roku 11 listopada odbywają się uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

Tegoroczne obchody, z uwagi na obostrzenia wynikające z pandemii, miały skromny charakter i ograniczyły się jedynie do złożenia wiązanek przez przedstawicieli lokalnych władz, stowarzyszeń i instytucji.

Wśród delegacji nie zabrakło reprezentantów z Kosakowskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo. Oddaliśmy hołd tym wszystkim, którzy o niepodległość walczyli, bądź oddali za nią życie. Jednym z działaczy niepodległościowych był mieszkaniec gminy Kosakowo – Józef Klebba. Przybliżmy zatem Jego biografię: