8 sty 2021- archiwa

„SensoRaczki” – czas podsumowania

Autor: dyrektor   Kategorie: SensoRaczki

Sensoraczki

Od września do grudnia 2020 r. – tak długo miała trwać kolejna edycja programu „SensoRaczki”, który mocno wrósł w życie naszej Biblioteki. W zajęciach poprowadzonych przez psychologa, certyfikowaną terapeutkę integracji sensorycznej Panią Katarzynę Kubacką-Dziadak, uczestniczyły dzieci podzielone na cztery grupy wiekowe. Jako że liczyły one po kilka osób, w naszej maleńkiej placówce starczyło miejsca dla realizacji wielu kreatywnych ćwiczeń.

Mali odkrywcy uczyli się poznawać świat przy pomocy wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, a często również smaku! Odkryli wiele zalet folii malarskiej (kto by pomyślał, że poza odbieraniem od niej różnych bodźców, można przy jej pomocy ćwiczyć równowagę?). Czytaj dalej »