10 wrz 2021- archiwa

W dzisiejszej odsłonie książki na weekend nasz biblioteczny Przyjaciel Karol Dettlaff zaprasza na spotkanie z twórczością Emila Ciorana:

Dzisiaj pragnę Państwu polecić autora, o którym zwykło się mówić, że nie powinno się go czytać przed trzydziestką. Jeśli to stwierdzenie już Państwa zaintrygowało, proszę nie czytać dalej poniższego tekstu, tylko od razu sięgnąć po np. „Zmierzch myśli”, „Historię i utopię”, „Złego demiurga”… Jeśli nie zaintrygowało dostatecznie, ha, czytamy dalej.
Z Emilem Cioranem jest trochę tak, że niezależnie od tego, do której z jego książek sięgniecie, i tak macie wrażenie, że czytacie wciąż jedną i tę samą. On sam zresztą twierdził, że wszystko, co miał do powiedzenia, wyraził w pierwszym swoim dziele „Na szczytach rozpaczy”.