logo bilbioteka
21
Sie
2019

Biblioteka wydała nowy numer rocznika „Polska Gmina Kosakowo”

   Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

Pgk2019 Okładka Kopiowanie

Miło nam poinformować, że ukazał się nowy numer (15) rocznika społeczno-kulturalnego „Polska Gmina Kosakowo (gmina kaszubska)”.

Magazyn do nabycia w Bibliotece.

Od Redakcji

Magazyn „Polska Gmina Kosakowo (gmina kaszubska)” tradycyjnie, począwszy od pierwszego numeru, omawia tematykę związaną z przeszłością, teraźniejszą i przyszłością kosakowskich ziem. Jedyny wyjątek stanowiło zeszłoroczne wydanie poświęcone w całości jubileuszowi 70-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo – wracamy już jednak do sprawdzonej formuły naszego magazynu.   

W niniejszym – piętnastym już  numerze rocznika – w panelu historycznym przeczytają Państwo o dziejach stanowiska sołtysa, o uroczystościach 70. urodzin kosakowskiej Książnicy, a także o ośmiu gwiazdach na Alei Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie, na których widnieją nazwiska mieszkańców naszej Gminy. W panelu teraźniejszość przedstawiamy działania Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo oraz Stowarzyszenia Port Mechelinki. Przyszłość sygnowana jest natomiast artykułem poświęconym najnowszym gminnym inwestycjom. Tradycyjnie również nie mogło zabraknąć Stron literackich – wyjątkowo tym razem bogato się prezentujących i skierowanych do różnego odbiorcy: także i do najmłodszych pociech, które być może o wężynce usłyszą (właściwie – przeczytają) w ten sposób po raz pierwszy. Znalazł się i na łamach felieton dla kaszubskojęzycznych.   

Życzę miłej lektury!

Anna Paturej

środa, 21 Sie 2019 o 13:31. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij