kwi

Biblioteka zaprasza na wernisaż Tadeusza Trockiego

Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla zaprasza na wernisaż wystawy Tadeusza Trockiego pt. Stąd do ciekawego świata IV, który odbędzie się 5 maja 2022 r. o godz. 17:00 w budynku Biblioteki.

Wystawa będzie czynna do  6 czerwca br. w godzinach pracy Biblioteki.

TADEUSZ TROCKI

Kaszuba z dziada-pradziada, z urodzenia wejherowianin. Ze swoim rodzinnym miastem jest emocjonalnie związany. Nieprzypadkowo wiele z jego prac przedstawia tutejszą architekturę oraz Kalwarię, chociaż dominująca tematyka obrazów to morze. Nie stroni od pejzaży, martwej natury czy kwiatów. Jest m.in. autorem ilustracji do książki „Powiew weny” w trzeciej edycji konkursu literackiego pod tym tytułem.

Malarskiej pasji poświęca się już ponad 40 lat, zaś swoje dokonania zaprezentował na blisko 50 wystawach zbiorowych i indywidualnych. Pierwsza z nich miała miejsce w 1984 roku w Gdyni.

Dość wszechstronny pod względem stosowanych technik, tworzy obrazy olejne, pastele oraz akwarele. Część z tych prac znalazła swoje docelowe miejsce w Niemczech, Szkocji, Ukrainie i Szwecji.

Jest pomysłodawcą i realizatorem letnich warsztatów malarskich na wejherowskim rynku. Jako członek Stowarzyszenia Plastyków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie im. Stefana Lewińskiego i Związku Artystów Plastyków w Poznaniu bardzo aktywnie uczestniczy w życiu obu stowarzyszeń.

Korzystając z uroków emerytury sporo czasu spędza na wycieczkach rowerowych, a w ostatnich latach zasmakował również w zimowych kąpielach.

W kosakowskiej Bibliotece będzie gościł po raz trzeci.

ZAPRASZAMY!

niedziela, 24 kwi 2022 o 13:08. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.