sty

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Panem Tomaszem Stachurą

Autor: bibliotekarz   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

Spotkanie z Tomaszem StachurąBiblioteka Publiczna Gminy Kosakowo serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem Tomaszem Stachurą, które odbędzie się w dniu  8 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w budynku Biblioteki w Kosakowie przy ul. Fiołkowej 2a.

W programie: wykład pt. Wyprawy w poszukiwaniu ORP „Orzeł” – Santi Odnaleźć  Orła – kontynuacja oraz wystawa podwodnych fotografii autorstwa Pana Tomasza.

Szef projektu – Pan Tomasz Stachura to jeden z najbardziej aktywnych nurków wrakowych na Morzu Bałtyckim, specjalizujący się w podwodnej fotografii wraków na dużej głębokości. Jest trzecim Polakiem, którego zdjęcie trafiło na okładki zagranicznych wydań magazynu „National Geographic”. Zdjęcie, które zachwyciło świat, to mozaika (składająca się z ok. 650 zdjęć zrobionych na dnie Bałtyku) zatopionego w XVI wieku słynnego szwedzkiego okrętu Mars.

Będzie to kolejny już wykład Pana Tomasza (pierwszy miał miejsce w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie 21 kwietnia 2016 r.). Tym razem bohater spotkania opowie o dalszych losach tego niebywałego i długofalowego projektu, którego założeniem jest doprowadzenie do odkrycia miejsca spoczynku wraku oraz rozwikłanie zagadki przyczyn jego zatonięcia.

Serdecznie zapraszamy!

czwartek, 25 sty 2018 o 19:43. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.