lut

„Czas stawiać żagle” – otwarcie wystawy

Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

Dsc 0047 Kopiowanie

21 lutego 2019 r. uroczyście otworzyliśmy pierwszą w historii naszej Biblioteki wystawę modelarstwa. Jej autorka to Dagmara Wełnicka, a ekspozycja nosi tytuł Czas stawiać żagle.

Modele statków zostały pięknie zaprezentowane w specjalnie na ten wieczór przygotowanej scenerii. Nie zabrakło nawet prawdziwego żagla, który zawisł nas głowami wernisażowych gości. Atmosfera była wspaniała! Prawdziwa uczta dla ducha i dla… ciała, bowiem nie dość, że Dagmara jest precyzyjnym modelarzem, to jeszcze wyśmienitym cukiernikiem :)

Nasza miłośniczka modelarstwa jest mieszkanką Mostów. Ukończyła ówczesną Akademię Morską na Wydziale Elektrycznym. A w poniedziałkowe popołudnia można Ją spotkać w kosakowskiej Bibliotece, gdzie prowadzi cykliczne zajęcia plastyczne dla dzieci Potrafię tworzyć, czyli jak dzięki książce możemy bawić się sztuką i rozwijać wyobraźnię

Wystawa modeli będzie z nami do 22 marca. Zachęcamy do obejrzenia.

Fotorelacja z wernisażu:

wtorek, 26 lut 2019 o 13:38. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.