Dsc 0014 Kopiowanie

Dnia 8 września 2018 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Klubu Małego Czytelnika. Z ogromną radością powitaliśmy w bibliotecznych progach prawie 50 dzieci!

Na Klub przybywają mali miłośnicy literatury, dlatego pozycja autorstwa Petera Canavasa O dzieciach, które kochają książki była doskonałym pretekstem do rozmów o naszej miłości do książek. Klubowicze z chęcią opowiadali o swoich ulubionych bohaterach literackich i ich przygodach. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że książka jest przyjacielem człowieka, a także potrafi zbliżyć ludzi do siebie.

Po pogadance nastąpił czas na nieco ruchu, śpiewu i wspólnej zabawy. Zielony dywan „trawka” i kolorowa chusta animacyjna wraz z wesołą muzyką i puszczonymi wodzami naszej fantazji sprawiła, że galopowaliśmy jako koniki, odbyliśmy spacer krasnoludków krętymi ścieżkami, a także zrobiliśmy zakupy w sklepie z zabawkami;) Oj, było gwarno i wesoło!;)

Na zakończenie naszego spotkania, tradycyjnie już, pracowaliśmy przy stolikach. Zadaniem plastycznym było wykonanie zakładki do książki. Na początek sezonu jak znalazł dla każdego mola książkowego!;) Z racji tego, że Klubowicze, jak już się dowiedzieliśmy wcześniej, książki kochają i szanują, zakładka z pewnością się przyda. Do obejrzenia małych dzieł małych rączek, zapraszamy do galerii. Naszym fantastycznym Dzieciakom dziękujemy za wspólnie spędzony czas!:)

Zdjęcia ze spotkania:

Niezwykle miło było nam widzieć się ponownie z najmłodszymi Czytelnikami naszej biblioteki 22 września na kolejnym spotkaniu Klubu Małego Czytelnika.

Dzień Maszynisty, który przypada na 16 września, był pretekstem do przypomnienia sobie Lokomotywy Juliana Tuwima. Wiersza znanego bodajże wszystkim dzieciom w Polsce;) Dzieciaki pamiętające wiersz, aktywnie włączyły się we wspólne deklamowanie. Wszyscy, naśladując rękoma ruch kręcących się kół stalowej maszyny, rozpędziliśmy się wraz z kolejnymi strofami.

Podczas klubowej pogawędki o podróżowaniu pociągiem, okazało się, że Dzieciaki uwielbiają długie podróże, a w szczególności pociągiem, ponieważ można wtedy podziwiać przepiękne krajobrazy, spacerować korytarzem, by rozprostować kości, oczywiście czytać książki, bądź po prostu… coś zjeść!;)

Drugą pozycją, która nieco przybliżyła nam postać autora kultowej Lokomotywy, była książka napisana przez Agnieszkę Frączek Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą. Okazuje się, iż Julian Tuwim był niezłym ananaskiem, ciekawym świata chłopcem, który wciąż psocił i miał głowę pełną niekoniecznie dobrych – zdaniem dorosłych – pomysłów;) Jednak ta pomysłowość i różne „bziki”, które miewał mały Julek, doprowadziły go do pasji lingwistycznych i miłości do książek. A to, jak już wiemy, zaowocowało wspaniałymi dziełami! Również dla tych najmłodszych:) Tuwimowe Abecadło się posypało!;)

Po dawce literatury Dzieciaki pobrykały na „trawce”. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy w pociąg, gdzie pierwszy wagonik podskakiwał, drugi tupał, trzeci klaskał:) Przypomnieliśmy sobie kilka zabaw z minionego spotkania, a następnie zasiedliśmy do stolików. Klubowicze w ogromnym skupieniu wykonali wyklejankę z plasteliny. Zadanie tylko z pozoru łatwe;) Wymagało precyzji i gimnastykowania paluszków, co jest przydatne nie tylko naszym Maluszkom, ale i Starszakom uczęszczającym już do szkoły i uczącym się pisać.

Dziękujemy za wspaniały czas i zapraszamy na kolejne spotkania Klubu już w październiku!

Zdjęcia ze spotkania:

piątek, 28 wrz 2018 o 16:56. Kategorie: Galeria, Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.