mar

Dzieci z Akademii Małego Człowieka w murach naszej książnicy

DSC_0029 (Kopiowanie)Dzień 29 marca 2017 przywitał nas pięknym słoneczkiem, więc dzieciaczki z Akademii Małego Człowieka w Mostach miały doskonałą okazję, by wybrać się w odwiedziny do naszej Biblioteki. W dobrych nastrojach przybyły wraz z ze swymi opiekunami na lekcję biblioteczną, podczas której miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy pań bibliotekarek, poznać zasady obowiązujące w bibliotece i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat książek. Po części obejmującej zwiedzanie bibliotecznych zakamarków przyszedł czas na wspólne wysłuchanie treści bajeczki o ulubionej Śwince Peppie pt. „Ja chcę czytać” oraz wiersza Janusza Jabłońskiego pt. „Marzec”.

Następnie na dzieci czekała niespodzianka w postaci wiosennych zagadek autorstwa Pani Kasi Radomskiej, które dzieci z wielką ochotą i w dużym skupieniu „wyławiały” za pomocą chochli, prosto z olbrzymiego garnca. Zagadki, nawet te najtrudniejsze zostały przez dzieciaczki błyskawicznie odgadnięte. Na deser, po „zagadkowej zupie” dzieci zabrały się do kolorowania wiosennych żabek i pszczółek.

Dziękujemy za przemiłe odwiedziny i zapraszamy ponownie! :-)

Zdjęcia z odwiedzin:

piątek, 31 mar 2017 o 14:11. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.