mar

Ekologia w Klubie Małego Czytelnika

Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Małego Czytelnika

Dsc 0116 Kopiowanie 1

22 lutego był dwójnasób szczególnym dniem w naszej Bibliotece. Po pierwsze – to dzień pod znakiem samych dwójek: 22.02.2020. Ale znacznie ważniejszym wydarzeniem stały się kolejne odwiedziny Małych Czytelników, wspaniałych członków naszego bibliotecznego Klubu.

Tym razem spotkanie poświęciliśmy trudnemu słowu: EKOLOGIA. Wstępem do tego stała się historia, z którą dzieci starszej grupy zapoznały się dzięki książeczce autorstwa Zofii Staneckiej zatytułowanej Misja inspektora Maskonura. Zachęcone jej lekturą dyskutowały (tak, tak – dyskutowały) o tym jak plastik szkodzi środowisku, a także co można zrobić, aby ograniczyć zaśmiecanej naszej planety. Dzieci młodszej grupy wysłuchały książeczki Maks i przyjaciel Katarzyny Zychli, po czym oddały się pasji malowania. Tematyka obrazków była dowolna, jednak dało się zauważyć silne inspiracje właśnie poznaną historią.

Wśród klubowiczów byli również uczestnicy konkursu plastycznego Zaślubiny Polski z Morzem. Konkurs, który zorganizowaliśmy we współpracy z Michałem Przysieckim, został rozstrzygnięty dzień wcześniej. Niestety, części z Młodych Artystów nie udało się dotrzeć na piątkowe spotkanie. Pojawili się więc w sobotę i odebrali swoje w pełni zasłużone dyplomy uczestnictwa i upominki.

Grupa młodsza

Grupa starsza

piątek, 6 mar 2020 o 12:00. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.