logo bilbioteka
25
Lut
2019

Ferie w Bibliotece

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Morskie Warsztaty

Nasza Biblioteka – już po raz szósty – włączyła się w organizację ferii dla dzieci z terenu gminy Kosakowo i jak zawsze przygotowała zajęcia w dwie kolejne środy.

W tym roku dwukrotnie odwiedziła nas Agnieszka Stanek-Pacholczyk. Jednak tym razem nie jako autorka opowiadań o Pajączku Łukaszu. Po raz pierwszy gościliśmy Ją w roli oceanografa, którym jest z wykształcenia. Pani Agnieszka zaprosiła dzieci do udziału w warsztatach naukowych o morzu i oceanie oraz o faunie i florze morskiej, podczas których m.in. przyjrzały się bliżej ziarenkom piasku, jego strukturze, wzięły udział w eksperymentach (np. dotyczącym właściwości zasolenia wody), dowiedziały się jakie organizmy występują w Morzu Bałtyckim, a także bawiły się na „bibliotecznej plaży” i wykonały prace plastyczne o tematyce morskiej.

Charakter nauki poprzez zabawę miały również zajęcia z robotami Photon oraz grami edukacyjnymi z interaktywnym kursem programowania Scottie Go!, które nasza Biblioteka otrzymała w ramach drugiej edycji programu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Kodowanie w bibliotece. Warsztaty z programowania przygotowali i poprowadzili nasi niezastąpieni wolontariusze – Dagmara i Paweł Wełniccy

A poza tym jak co roku przygotowałyśmy zabawy integracyjne, m.in.: kalambury, planszówki czy wspólne tworzenie zabawnej historyjki (z wykorzystaniem kart do gry Dixit). Dzieci przygotowały również kartki walentynkowe z elementami scrapbookingu. 

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Fotorelacja z zajęć:

 

poniedziałek, 25 Lut 2019 o 20:14. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij