Main Jekabsmimmi Main Auto 1400x1400

„Nocy Bibliotek” zawsze towarzyszy film.  W tym roku jest to produkcja pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019, oparta na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).

To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”,  współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego.

Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

Z uwagi na to, że w tym roku nie możemy celebrować „Nocy Bibliotek” podczas dużych, całonocnych, otwartych spotkań z naszymi czytelnikami – nie obejrzymy razem „Jakuba, Mimmi i gadających psów”.

Mamy dla Was jednak inną propozycję: udostępnimy Wam (osobiście bądź mailowo) kod dostępu do wyświetlania filmu online (hasło będzie działało w terminie 9-12 października).

Przygotowaliśmy też materiały rysunkowe związane z filmem.

Ponadto zachęcamy wszystkie dzieci do wykonania ilustracji obrazującej wybrany fragment filmu i dostarczenia jej do naszej Biblioteki do 16 października br. (piątek) do godziny 17:00. Przygotujemy z nich wystawę (okienną ;)), a każde dziecko otrzyma od nas upominek.

ZAPRASZAMY!

Mamy nadzieję, że domowe projekcje filmowe będą dodatkową formą świętowania czytelników tej wyjątkowej nocy.:)

środa, 7 paź 2020 o 14:35. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.