logo bilbioteka
17
Lip
2020

Grupa Czytelnicza na przekór pandemii…

   Autor: dyrektor   Kategorie: Grupa czytelnicza

Dsc 0228 Kopiowanie

Chociaż w lutym tego roku postanowiliśmy przyjrzeć się uważnie twórczości Olgi Tokarczuk i przez kilka kolejnych miesięcy podczas spotkań Kosakowskiej Grupy Czytelniczej omawiać tylko Jej literaturę – stało się inaczej…

Kultury uniwersytetu – książka, która aktualnie znalazła się „na tapecie” – to nie kolejna pozycja z dorobku polskich Noblistów. Jej autorem jest Jarosław Jendza, jedna z pozytywnych dusz naszej Grupy Czytelniczej, a na co dzień pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego. 

Pierwsze, po blisko pięciu miesiącach spotkanie, które odbyło się 15 lipca br. poświęciliśmy książce nietypowej. To bowiem nie pozycja beletrystyczna, lecz na wskroś naukowa. Nietypowe były również okoliczności i miejsce jej prezentacji. Autor zdecydował się przybliżyć nam swoje dzieło w przytulnym zaciszu własnego ogródka:)

Jarek, który jak zwykle uraczył nas pięknem używanej polszczyzny, tym razem w bardzo przystępnych słowach przybliżył tło powstania swojej pracy. Trzy lata wstępnych badań, kolejne trzy poświęcone zebraniu właściwych informacji, wreszcie dwa, podczas których treść i forma zostały doprowadzone do perfekcji, to czas ciężkiej pracy, której efektem stała się rozprawa doktorska stanowiąca diagnozę stanu polskiego szkolnictwa uniwersyteckiego. Należy dodać, że to diagnoza w wielu miejscach bolesna…

Kultury uniwersytetu mają w zamyśle Autora przybliżyć to zagadnienie szerokiemu gronu czytelników. W naszym przypadku tak właśnie się stało. Problem zaintrygował nas tak bardzo, że kolejne spotkanie zaplanowane na połowę sierpnia (również w plenerze:)) będzie stanowiło kontynuację rozpoczętej dyskusji.

Osoby, które byłyby zainteresowane przyłączeniem się do naszych rozmów o książkach zapraszamy do kontaktu!

A Jarkowi raz jeszcze dziękujemy za przemiłe spotkanie autorskie, no i oczywiście GRATULUJEMY:)

 

 

 

piątek, 17 Lip 2020 o 13:59. Kategorie: Grupa czytelnicza. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij