III Festiwal Twórczości dla Dzieci „Karuzela Sztuki”

Dsc 0370 Copy

Za nami III Festiwal Twórczości dla Dzieci „Karuzela Sztuki”, którego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Agnieszka Stanek-Pacholczyk (Projekt edukacyjny „Pajączek Łukasz”). Tegoroczna, dwudniowa impreza (24-25 maja 2019), odbyła się pod hasłem „Kiedy babcia była wnuczką” i przeniosła nas do czasów naszych babć i dziadków. Program tego wydarzenia został tak przygotowany, aby dziadkowie mieli okazję powrócić wspomnieniami do świata swojego dzieciństwa , a ich wnuki mogły odczuć – choć trochę – atmosferę tamtych lat. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili:)

W piątkowe przedpołudnie Gminny Dom Kultury w Pierwoszynie odwiedziły przedszkolaki i uczniowie. Dzieci wzięły udział w dwóch prelekcjach przygotowanych przez Fundację Trefl: „Magia kart – czyli wszystko czego nie wiecie o kartach do gry” oraz „Była nuda a są cuda – jak się robi bajkę dla dzieci w Studio TREFL. Ponadto tego dnia ogłosiliśmy wyniki konkursu fotograficznego „Książka łączy pokolenia”, zorganizowanego przez gminną Bibliotekę. Na scenie pojawili się również uczniowie ze SP Mosty – uczestnicy „Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Naszych Dziadków”. Na małych gości czekały także wystawy: stare książki, zabawki, reprodukcje ilustracji J.M. Szancera oraz kolekcji kart do gry.

Natomiast w sobotnim programie znalazły się: przedstawienie Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza”, a po nim spotkanie z lalkami i aktorami dla trzech zwycięskich rodzin, które wzięły udział w zabawie na facebooku; pokaz filmów o Treflikach; warsztaty (malarstwo olejne, pisanie gęsim piórem i stalówką, szydełkowanie); rodzinne robienie łódeczek (na stoisku przygotowanym przez Stowarzyszenie Port Mechelinki); czytanie książek dla dzieci oraz wyświetlanie bajek na starodawnym rzutniku Ania (w wystylizowanym na tę okoliczność „pokoju babci i dziadka”); loteria z nagrodami (losami były karteczki, na których dzieci pisały w co najbardziej lubią się bawić z dziadkami); wystawy; strefa gastronomiczna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które miały swój wkład w przygotowanie atrakcji na tegoroczny Festiwal: Wójtowi Gminy Kosakowo, Starostwu Powiatowemu w Pucku, Firmie PEWIK GDYNIA Sp. z o.o., Firmie PUK PEKO z Kosakowo, Fundacji Trefl, Stowarzyszeniu Port Mechelinki oraz Paniom: Jadwidze Piernickiej, Aleksandrze Krause, Joannie Domańskiej z Mafika Art., Ewie Narloch-Kerszka (pracownia Grafija).

Do zobaczenia za rok :)

Fotorelacja z 24 maja 2019 r.

Fotorelacja z 25 maja 2019 r. – UWAGA! są 2 strony

wtorek, 28 maj 2019 o 15:25. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.