lut

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY KASZUBSKIEJ

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

W czwartkowy zimowy wieczór 28 stycznia br.  kosakowska Checz pobrzmiewała kaszubską poezją i prozą w wykonaniu młodych recytatorów z Wierzchucina, Ręboszewa, Władysławowa, Chałup, Chłapowa, Jastrzębiej Góry, Dzierżążna, Goręczyna, Sitna, Rumi, Dębogórza oraz Mostów. Członkowie Jury (Weronika Korthals – przewodnicząca, znana kaszubska piosenkarka, muzyk; Danuta Tocke – z ramienia ZKP, działaczka kaszubska, animatorka kultury; Jadwiga Piernicka – przedstawicielka kosakowskiej Biblioteki, pisarka i działaczka kaszubska; Lidia Mikulska oraz Krzysztof Stromski – najlepsi aktorzy Gminy Kosakowo w 2015 r.)  mieli niezwykle trudne zadanie, bowiem nie brakowało intrygujących i zaskakujących interpretacji. Poniżej przedstawiamy listę wyróżnionych:

Wyróżnienie Specjalne Weroniki Korthals – Kinga Rasch (Ręboszewo)

Wyróżnienie Specjalne Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo – Marlena Miszewska (Dębogórze)

Wyróżnienie Specjalne ZKP oddział Dębogórze-Kosakowo – Mateusz Formela (Sitno)

Kat. uczniowie szkół podstawowych kl. I-III

I   Pola Kostuch (Dzierżążno)

II  Filip Kąkol (Goręczyno)

III Nadia Pazik (Dzierżążno)

Wyróżnienia: Mateusz Styn (Chłapowo) i Nina Gralec (Rumia)

Kat. uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI

I   ex aequo: Mateusz Oberzig (Władysławowo)

Anna Lachs (Jastrzębia Góra)

II  Julia Dziemińska (Rewa)

III Kinga Rachs (Ręboszewo)

Wyróżnienia: Agata Trzebiatowska (Chłapowo) i Oliwia Kreft (Dębogórze)

Kat. uczniowie szkół ponadpodstawowych

I   Laura Witza (Wierzchucino)

II i III nie przyznano

Organizatorzy: Wójt Gminy Kosakowo, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Dębogórze-Kosakowo oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo pragnie podziękować wszystkim uczestnikom za estetyczne emocje, a opiekunom za przygotowanie podopiecznych. Wszystkim gościom – za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery artystycznego i kaszubskiego święta. Wieczór poprowadził Karol Dettlaff.

Zdjęcia z Wieczoru:

poniedziałek, 1 lut 2016 o 11:02. Kategorie: Galeria, Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.