kwi

Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

2 kwietnia – w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena – obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
Z tej okazji – we współpracy z Agnieszką Stanek-Pacholczyk, autorką opowiadań o Pajączku Łukaszu – przygotowaliśmy filmik (https://fb.watch/4CCtwQ4U3-/) oraz zapraszamy do udziału w konkursie literacko-plastycznym pn. Magiczna Książka.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 0-6) z terenu gminy Kosakowo. W ramach przygotowania pracy konkursowej uczestnik wymyśla własną historię, ilustruje ją oraz przygotowuje okładkę i własnoręcznie oprawia nadając jej formę książki. Technika wykonania pracy: dowolna plastyczna, płaska, z elementami ruchomymi lub trójwymiarowymi (malowanie, rysowanie, wydzieranki, wyklejanki, techniki łączone). Format pracy od A5 do A4.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie pracy wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową do 21 kwietnia 2021 r. do siedziby Biblioteki.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 kwietnia 2021 r. na stronie internetowej Biblioteki.

CIEKAWOSTKA

Gospodarzem tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, odbywających się pod hasłem Muzyka słów, jest Amerykańska Izba ds. Książek dla Młodych Ludzi (USBBY). Przesłanie dla dzieci skierowała pisarka Margarita Engle, a twórcą plakatu jest Roger Mello.

Mdkddz 2021 Plakat

MUZYKA SŁÓW

Czytając, umysły nasze w przestrzeń wysyłamy.
Pisząc, palcom naszym śpiewać pozwalamy.

Słowa to głośne bębny i flety na stronie,
to śpiewające ptaki, to trąbiące słonie,
szum wodospadów,
rzeki, co płyną przed siebie,
motyle, co nad nami wirują gdzieś w niebie!

Zaproszenie do tańca – słowa, rytmy, rymy,
serca, skrzydła, kopyta biją, gdy tańczymy,
opowieści – te nowe, historie leciwe,
fantazje i te inne, codzienne, prawdziwe.

Czy jesteś teraz w domu i dobrze się czujesz,
czy przez granice w stronę nieznanego wędrujesz –
opowiadania i wiersze należą do Ciebie.
A kiedy dzielisz słowa – twój głos to muzyka przyszłości,
pokój, przyjaźń, nadzieja
– zwycięstwo radości.

Słowa: Margarita Engle, tłumaczenie: Katarzyna Ryrych.

Źródło: lustrobiblioteki.pl

Zachęcamy do wspólnego świętowania tego pięknego dnia! :)

piątek, 2 kwi 2021 o 09:44. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.