lis

„Krwawy sztorm” Augustyna Necla w obrazach

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

Począwszy od dzisiaj w naszej bibliotece mogą Państwo obejrzeć wystawę obrazów powstałych podczas tegorocznego pleneru malarskiego zorganizowanego przez Bibliotekę w Bolszewie. Plener inspirowany był powieścią Augustyna Necla „Krwawy sztorm”, opowiadającej o czasach potopu szwedzkiego na Pomorzu.

Wystawa będzie czynna do 4 grudnia.

Z powyżej wspomnianą ekspozycją związana jest również książka pt.: „Obrazy kaszubskiego morza. W 110. rocznicę urodzin Augustyna Necla” pod red. Janiny Borchmann i Macieja Tamkuna, w której znajdują się między innymi referaty autorstwa mieszkańców gminy Kosakowo. Nasza biblioteka wsparła finansowo wydanie tejże publikacji. Zachęcamy do jej lektury!

Książkę można nabyć u nas na własność w kwocie 25 zł lub też ją wypożyczyć.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia poplenerowych prac.

czwartek, 8 lis 2012 o 13:01. Kategorie: Galeria, Wydarzenia. Komentowanie dozwolone, pingowanie zabronione.