lut

Lutowe spotkania Klubu Małego Czytelnika

Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Małego Czytelnika

Dsc 0003 Kopiowanie 4

Spotkanie Klubu Małego Czytelnika, które odbyło się 9 lutego br. upłynęło w atmosferze miłości. Dzieci wysłuchały opowiadania o zakochaniu z książeczki Kocha, lubi, szanuje czyli jeszcze o uczuciach autorstwa Grzegorza Kasdepke. Następnie rozmawialiśmy o tym, jak miłość wpływa na człowieka, jak ważna jest w naszym życiu i dlaczego warto mówić najbliższym, że się ich kocha. Po rozmowie szukaliśmy słów, które kojarzą się nam z miłością. Dzieci były bardzo aktywne i na naszym bibliotecznym flipcharcie pojawiło się mnóstwo wyrazów pasujących do opisania tego wyjątkowego uczucia. Na koniec mali czytelnicy wykonali przepiękne kartki walentynkowe dla ukochanych osób.

Fotorelacja z zajęć:

Dsc 0079 Kopiowanie

Na drugie lutowe zajęcia (23.02.2019) przybył gość specjalny, a mianowicie Dagmara Wełnicka, której wystawa modelarstwa gości aktualnie w naszej Bibliotece. Dzieci dowiedziały się jakie przyrządy i materiały są potrzebne do wykonania modelu statku oraz ile czasu, precyzji i cierpliwości wymaga to zajęcie. Była też pogadanka o spełnianiu marzeń – dlaczego są takie ważne i dlaczego warto dążyć do ich realizacji. Pani Dagmara przeczytała opowiadanie z książeczki Roberta Zawady pt. Jak Gapa został pilotem, a także zaśpiewała razem z dziećmi wesołą piosenkę Statki płyną. Ponadto mali klubowicze wykonali swoje własne modele samolotów z papierowych elementów.

Fotorelacja z zajęć:

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne spotkanie, które tradycyjnie odbędzie się w drugą sobotę miesiąca, czyli 9 marca 2019.

środa, 27 lut 2019 o 15:04. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.