logo bilbioteka

klub-małego-czytelnika-logo2015-KopiowanieSobotnie zajęcia Klubu Małego Czytelnika 23.09.2017 r. rozpoczęły się nie lada niespodzianką! Dzieci miały okazję wziąć udział w pokazie magicznych sztuczek zaprezentowanym przez mieszkańca naszej gminy, młodego magika – Oliwiera Gużewskiego. Dzieci były wręcz oczarowane, tym bardziej, że mogły aktywnie uczestniczyć w tym niezwykłym występie. Dorośli także byli pod wrażeniem! Oliwier otrzymał gromkie brawa i zaproszenie na kolejny występ.

Następnie przyszedł czas na wspólne czytanie. Pani Kasia przeczytała dzieciom fantastyczną książeczkę Ciary Flood pt. „Jak dobrze mieć sąsiadów”.

Genialne ilustracje i wzruszająca historia niedźwiedzia i króliczków spowodowały, że dzieci pięknie wysłuchały opowieści i później żywo uczestniczyły w dyskusji. Obejrzeliśmy jeszcze wyjątkową książeczkę „Rok w lesie” autorstwa Emilii Dziubak, w której za pomocą pięknych ilustracji pokazano rok z życia leśnych stworzeń, w tym naszego niedźwiedzia.

Potem przyszedł czas na szaloną zabawę w niedźwiadki i króliczki, by po chwili udać się na poszukiwania niedźwiedzich śladów rozsianych po całej bibliotece! Niedźwiadek został odnaleziony (ukrył się w swojej gawrze, szykując ją do zimowego odpoczynku). Na koniec dzieci wykonały wspaniałe misie z różnokolorowych kółek, właśnie po to by nasz niedźwiadek nie był już nigdy samotny, gdyż…przecież dobrze mieć sąsiadów!

Grupa I

Grupa II

wtorek, 26 Wrz 2017 o 12:52. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij