kwi

Marcowe spotkania Klubu Małego Czytelnika

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Klub Małego Czytelnika

W sobotnie przedpołudnie 8 marca dzieci wysłuchały bajki pt. Leniwy lew, odpowiadały na pytania związane z tekstem, bawiły się w "pokazywanie zwierzątek" (dzieci losowały karteczki z narysowanymi zwierzętami a następnie każde z nich pokazywało – na zasadzie kalambur – to które wylosowało, a pozostali zgadywali). Ponadto dzieci podczas zajęć stworzyły swoje własne zoo przy użyciu pieczątek z odbiciami różnych zwierzątek.

Zdjęcia ze spotkania:

Dwa tygodnie później (22 marca) odbyło się kolejne spotkanie o tematyce zwierząt – ale tym razem skupiliśmy się na kotkach:-) Czytaliśmy wiersze L.K. Kerna: Kocie oczy, Kocie szczęście, Kocie rachunki i Zeszły się cztery koty a potem rozmawialiśmy na temat ich treści. Ponadto pani Malwina chcąc zaprezentować dzieciom jak świecą kocie oczy przygotowała wyciętą z kartonu sylwetkę kota i w ciemności (pod osłoną koca) świeciła latarką. Potem dzieci obejrzały album 1000 kotów oraz stworzyły własnych kocich aktorów, którzy wystąpili w bibliotecznym teatrzyku. Odwiedził nas także prawdziwy Pan Kot – pers o imieniu Tito. Raz jeszcze dziękujemy jego opiekunce Sylwii za przyjęcie zaproszenia:-)

Zdjęcia ze spotkania:

środa, 9 kwi 2014 o 12:40. Kategorie: Galeria, Klub Małego Czytelnika. Skomentuj lub użyj trackbacka.