paź

„Noc Bibliotek” w kosakowskiej książnicy :)

Dsc 1191

Myślicie, że biblioteka to bardzo poważne miejsce, gdzie zawsze trzeba być cicho? A może znacie kogoś kto uważa, że czytanie jest nudne? Nic z tych rzeczy! W sobotni wieczór w naszej kosakowskiej książnicy rozpoczęliśmy „Noc Bibliotek” pod hasłem „CZYTANIE WZMACNIA” i wierzcie nam nie było ani poważnie, ani cicho ani nudno!

Od 17 do 19 w bibliotece gościliśmy dzieci. Wspólnie sprawdzaliśmy co wzmacnia czytanie. Okazało się, że dzięki książkom i czytaniu, można wzmacniać wyobraźnię, relacje, wiedzę i ciało. Przy okazji poprawiły nam się również humory.

O 19:30 do biblioteki schodzić się zaczęli dorośli i młodzież. Miłą niespodzianką była również wizyta delegacji z gminy partnerskiej Gonneville la Mallet we Francji. Dzięki Karolowi Detlaffowi, który był tłumaczem, bariera językowa przestała mieć znaczenie. Wspólnie opowiadaliśmy straaaszne historie, rozwiązywaliśmy literackie kalambury i kręciliśmy filmy – oczywiście o tym, co wzmacnia czytanie. Światła w bibliotece nie gasły aż do północy…

Fotorelacja z wydarzenia

poniedziałek, 11 paź 2021 o 17:01. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.