p-1-kopiowanieDo niezwykłego spotkania doszło 6 września br. na Wyspie Sobieszewskiej. Najpierw przypomnijmy jednak kilka faktów: w ubiegłym roku, w okresie wakacyjnym, w świetlicy sołeckiej w Mechelinkach czynna była Wystawa w 95. Rocznicę Zaślubin Polski z Morzem, zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Kosakowie, Sołtys wsi Mechelinki, Galerię Domową I w Pierwoszynie, Stowarzyszenie Port Mechelinki, Stowarzyszenie Nasza Ziemia. Wystawie towarzyszyły prelekcje oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Wśród nietuzinkowych gości znaleźli się również państwo Góreccy, którzy realizowali swoje wielkie marzenie: przejście całej linii brzegowej Morza Bałtyckiego z zachodu na wschód.

p-2-kopiowanieMiło nam donieść, że małżeństwo właśnie zrealizowało swój cel. Więcej na temat tej niezwykłej wyprawy przeczytać można było w sobotnim wydaniu „Dziennika Bałtyckiego”. Warto jednak dopowiedzieć, iż współorganizatorka wspomnianej wystawy – pani Alina Szydowska, właścicielka pierwoszyńskiej Galerii Domowej, pilotowała przemarsz państwa Góreckich z Krynicy Morskiej do granicy w Piaskach. Na Wyspie Sobieszewskiej spotkała to niezwykłe małżeństwo piechurów odziane – notabene – w koszulki promocyjne Gminy Kosakowo. Dziękujemy Państwu Góreckim, że nie zapomnieli o gościnie w Gminie Kosakowo i promowali nasz region w czasie swojej wędrówki.

czwartek, 22 wrz 2016 o 10:41. Kategorie: Inne. Możesz jedynie użyć trackbacka.