logo bilbioteka

klub-małego-czytelnika-logo2015-KopiowanieMali Klubowicze z naszej biblioteki dzielnie wkroczyli w Nowy Rok 2017! W sobotę 14.01 odbyły się pierwsze poświąteczne zajęcia w ramach Klubu Małego Czytelnika, których motywem przewodnim były plany i marzenia na ten rok.

Na wstępie każdy z ochotą opowiedział, co znalazł pod choinką. Następnie dzieci wysłuchały noworocznych opowieści: „Od nowa” ks. Jana Twardowskiego i „O tym, jak piesek Kruczek i kotek Mruczek nowej służby szukali” E. Szelburg-Zarembiny oraz wiersza Kasi Radomskiej „Niedźwiadek Tadek”, o misiu, który postanowił zmienić się na lepsze. Dzieci prześcigały się w pomysłach, jak stać się jeszcze lepszym i w jaki sposób pomagać innym.

Po ożywionej dyskusji dzieciaczki zabrały się za prace ręczne. Czekało je nie lada wyzwanie! Spośród ogromnej ilości obrazków miały wybrać te, które odzwierciedlały ich plany i marzenia na ten rok. Następnie miały wykleić nimi całą kartkę. Niektórych tak pochłonęło to zadanie, że potrzebowali aż dwóch kartek!

Zabawa był przednia! Były marzenia o dalekich podróżach i plany na ciekawe spędzanie wolnego czasu oraz deklaracje odnośnie przyjaznego nastawienia do warzyw i owoców. Coś się nam wydaje, że po tych zajęciach znacznie wzrośnie ilość spożywanej marchewki wśród małych mieszkańców naszej gminy. :-) Życzymy spełnienia marzeń i realizacji wszystkich planów!

Zdjęcia ze spotkania:

poniedziałek, 16 Sty 2017 o 13:06. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij