logo bilbioteka
13
Lut
2018

Podwodny świat Tomasza Stachury

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Podwodny światW miniony czwartkowy wieczór mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszych skromnych bibliotecznych progach jednego z najbardziej znanych i cenionych nurków wrakowych, specjalizującego się w podwodnej fotografii wraków i jaskiń na dużych głębokościach – Pana Tomasza Stachurę.

Spotkanie (podobnie jak to sprzed niespełna dwóch lat, które odbyło się w Gminnym Domu Kultury) było niezwykle interesujące. Pan Tomasz opowiedział i pokazał nam prezentację o kilku swoich podwodnych projektach. Nie zabrakło też informacji i relacji z długofalowego przedsięwzięcia pn. „SANTI Odnaleźć Orła”, który ma na celu odkrycie miejsca spoczynku wraku i rozwikłanie zagadki zatonięcia okrętu wojennego ORP „Orzeł”. Podczas zeszłorocznej ekspedycji poszukiwawczej Polacy natrafili przypadkiem na zaginiony w 1940 r. brytyjski okręt podwodny HMS Narwhal! Niesamowita historia…

Spotkaniu towarzyszyła wystawa podwodnych fotografii autorstwa Bohatera Wieczoru, która będzie czynna do 26 lutego 2018 roku w godzinach pracy Biblioteki.

Ze względu na niewątpliwy dar opowiadania, którym dysponuje Pan Tomasz, pojawiły się głosy, ażeby „nasz Nurek” (Pan Tomasz przez kilkanaście lat był mieszkańcem Mechelinek) pojawiał się częściej na tego  typu spotkaniach… Zobaczymy co da się zrobić :)

Zdjęcia ze spotkania

wtorek, 13 Lut 2018 o 12:05. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij