dsc_0059-kopiowanie3 listopada 2016 r. w naszej Bibliotece odbył się wykład Zygmunta Miszewskiego pt. „Herb Polski – geneza i zmiany historyczne”.

Prezentacja była niejako nawiązaniem do ubiegłorocznego listopadowego spotkania patriotycznego poświęconego historii hymnu Polski. Wtedy też miała u nas miejsce wystawa „Hymn Polski wczoraj i dziś”. Tę samą ekspozycję można było odwiedzić podczas minionych wakacji w mechelińskiej świetlicy sołeckiej. Wystawa była obsługiwana na zasadzie wolontariatu, dlatego też przy okazji wykładu nt. herbu organizatorzy podziękowali wolontariuszom. Wyróżnieni zostali: Jadwiga i Tomasz Świderek, Urszula Wylot, Mariola Szałucho, Bogna Baranowska-Stanek, Krzysztof Klicki, Paulina Adamczyk.

Biblioteka raz jeszcze składa serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom oraz współorganizatorom wystawy, zwłaszcza Pani Alinie Szydowskiej – koordynatorce całego przedsięwzięcia. No i rzecz jasna – Panu Zygmuntowi Miszewskiemu za przygotowanie interesującej prelekcji.

Zdjęcia ze spotkania:

poniedziałek, 7 lis 2016 o 10:44. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.