logo bilbioteka
4
Lut
2019

Styczniowe spotkania Klubu Małego Czytelnika

   Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Małego Czytelnika

Dsc 0229 Kopiowanie

Za nami dwa pierwsze spotkania Klubu Małego Czytelnika w nowym roku.

Podczas zajęć 12.01.2019 dzieci wysłuchały pięknego opowiadania o dziadku, który bardzo ucieszył się z odwiedzin swojego wnuczka (z książki pt. Elmer i dziadek Eldo autorstwa Davida McKee). Następnie rozmawialiśmy o tym, jak ważnymi osobami w naszym życiu są babcia i dziadek. Ile dobrego im zawdzięczamy, ile ciepła od nich otrzymujemy i jak bardzo cieszą się z naszego towarzystwa.

Potem dzieci odgadywały zagadki z książeczki Kuba i Buba. A po zagadkach – w rytm puszczanej muzyki – bawiliśmy się kolorowymi balonami. Było baaardzo wesoło. I w końcu – w części plastycznej naszego spotkania – dzieci wykonały przepiękne kalendarze dla swoich ukochanych dziadków z okazji ich styczniowego święta.

Zdjęcia z zajęć:

Drugie styczniowe spotkanie Klubu Małego Czytelnika, które odbyło się 26.01.2019 zostało poświęcone… bałaganowi oraz robieniu porządków. Po przeczytaniu książeczki pt. Franek i zielony stworek autorstwa Joanny Krzyżanek rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest utrzymywanie porządku w naszych pokojach. Na przykład: gdy rzeczy w naszym pokoju są poukładane, to nie musimy tracić czasu i nerwów na znalezienie czegokolwiek, bo wszystko jest na swoim miejscu. Potem pobawiliśmy się w grę Mucha idzie, która polega na „pilnowaniu”, aby narysowana mucha „nie wyszła” poza zaznaczony kwadrat. Dzięki zabawie dzieci ćwiczą m.in. odróżnianie prawej strony od lewej. Nieźle się przy tym uśmialiśmy:) Następnie dzieci układały pokolorowane produkty spożywcze do „lodówki” w taki sposób, aby panował tam porządek. A na koniec nasi mali czytelnicy  wykonali swoje stworki  – podobne do tego z przeczytanej książeczki.

Zdjęcia z zajęć:

poniedziałek, 4 Lut 2019 o 11:27. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij