logo bilbioteka
26
Sty
2017

Tegoroczne ferie w Bibliotece

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

DSC_0054 (Kopiowanie)Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nasza biblioteka włączyła się czynnie w organizację ferii dla dzieci z naszej gminy. Zajęcia odbyły się 18 i 25 stycznia 2017. Chętnych nie brakowało! Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, humory dopisywały i w efekcie spędziliśmy czas w doborowym towarzystwie, świetnie się bawiąc, a przy okazji ucząc się nowych rzeczy. Jak na bibliotekę przystało – oczywiście nie zabrakło wspólnego czytania. :-) Podczas pierwszego spotkania, dzieci zagłębiły się w magiczny świat Małego Księcia, zaś na kolejnym miały okazję posłuchać pięknych polskich legend, takich jak: „Wars i Sawa”, „Bazyliszek”, „Dlaczego Bałtyk jest słony?” oraz „Legendy o nieposłusznej flądrze”.

Była także okazja do wykazania się umiejętnościami manualnymi. Dzień pierwszy uświetniła swoją obecnością Pani Renata Parzuchowska, z której pomocą dzieci wykonały przepiękne ozdobne zawieszki z patyczków i przeróżnych elementów dekoracyjnych. Dzień drugi upłynął pod znakiem legend, więc dzieci pod skrzydłami Pani Agnieszki Stanek – Pacholczyk stworzyły fantastyczne kukiełki bohaterów legend, w nowej, oryginalnej odsłonie. Obu Paniom serdecznie dziękujemy za bezcenną pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu zajęć. :-)

Poza wspólnym słuchaniem opowieści i pracami plastycznymi, dzieci także aktywnie spędzały czas na zabawach integracyjnych oraz ruchowych. Rzecz to niezwykła, ale prawdą jest, iż nasza biblioteka była świadkiem prawdziwej wojny na śnieżki! Trzeba przyznać, że takiego oblężenia nasze zbiory jeszcze nie widziały. Całe szczęście, że śnieg był z papieru. :-) Na deser pobawiliśmy się w niezawodne kalambury (słodkiego poczęstunku także oczywiście nie zabrakło). Czas umiliła ponadto wesoła zabawa „W piegusa”, tworzenie własnej bajki oraz grad zagadek, które – nawet te najtrudniejsze, nie miały szans w starciu z wiedzą i kreatywnością dzieci. Bawiliśmy się wyśmienicie, dziękujemy za tak liczne uczestnictwo i do zobaczenia w przyszłe ferie!

Zdjęcia z zajęć 18.01.2017 r.

Zdjęcia z zajęć 25.01.2017 r.

czwartek, 26 Sty 2017 o 14:00. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij